Kardiomiopatija ir taurino įtraukimo į šunų mitybą nauda

Kardiomiopatija yra labai rimta liga, sukelianti širdies raumens uždegimą, todėl širdis neveikia taip, kaip turėtų. Pats terminas reiškia „sergantis širdies raumuo“.

Tyrimai parodė, kad žemas taurino kiekis gali būti susijęs su išsiplėstine kardiomiopatija 

Didelis nepakeičiamos amino rūgšties - taurino - kiekis gali būti žuvyje, taip pat gyvūnų mėsoje, įskaitant vabzdžius ir paukščius. Remiantis UC Daviso tyrimu, paskelbtu 2003 m. „Gyvūnų fiziologijos žurnale“, nustatytas aukštas taurino kiekis iškaulintoje jautienos mėsoje, galvijų kepenyse, ėrienos ir vištienos kepenyse. Taurinas reguliuoja širdies plakimą, transportuoja kalcį į ląsteles ir iš jų , reguliuoja smegenų veiklą ir palaiko ląstelių membranos stabilumą, be to, yra stiprus antioksidantas. Taurinas vaidina svarbų vaidmenį gydant stazinį širdies nepakankamumą, diabetą, tinklainės pažeidimus. Taurino įtraukimas į jūsų augintinių mitybą gali suteikti nuostabios naudos sveikatai, ypač kai jie gauna daugiau, nei jų kūnas paprastai gali pagaminti.

Taurino trūkumas yra lėtai progresuojanti būklė, ir jis gali užtrukti nuo kelių iki kelerių metų. Didesni šunys ir tam tikros specifinės šunų veislės, tokios kaip Niufaundlandai, Bokseriai ir Kokerspanieliai, labiau linkusios į taurino trūkumą. Dėl hipertrofinės kardiomiopatijos širdies kameros sienos sustorėja. Širdies pumpavimo efektyvumo sumažėjimas. Laimei, ši širdies nepakankamumo forma šunims yra labai reta. Dažnesnė forma šunims yra išsiplėtusi kardiomiopatija, dėl kurios padidėja širdies raumenys, todėl širdies sienos tampa plonesnės dėl tempimo. Išplėstinė kardiomiopatija yra viena iš stazinio širdies nepakankamumo priežasčių.

Naminių gyvūnų šeimininkai turi žinoti apie išsiplėstinės kardiomiopatijos požymius. Jei akivaizdu, kad suprantate bet kurį iš šių simptomų, simptomai padės jums suprasti, kad kelionė pas jūsų veterinarą yra būtina:

Apetito praradimas
Dusulys
Kosulys / nepateisinamas ar per didelis lekavimas/alsavimas
Tingumas ar nenoras sportuoti, taip pat nenoras gulėti ar nesugebėjimas patogiai pailsėti
Pilvo patinimas
Išsekimas ir letargija

Taigi, kai apie naminių gyvūnėlių maistas teigiama, kad jis yra pilnavertis, ar jis tikrai pilnavertis?

Dar aštuntajame dešimtmetyje kai kurie šunys ir katės paslaptingai mirė nuo kardiomiopatijos. Buvo atlikti tyrimai ir 80-aisiais buvo atrasta, kad problema siejama su Taurino trūkumu. Kadangi šunų organizme gali gamintis taurinas, gamintojai manė, kad ši būtina amino rūgštis į maistą turi būti pridėta tik kačių maistui. Kai taurino buvo dedama į kačių maistą, katėms ši problema išnyko ir tyrimas buvo laikomas sėkmingu. Vis dėlto neseniai buvo nustatyta, kad kai kurios šunų veislės gauna nepakankamai taurino, kuris daugiausia randamas mėsos baltymuose. Atrodo, kad trūkumo priežastis yra susijusi su dideliu grūdų, pridedamų į naminių gyvūnėlių ėdalus, kiekiu ir tuo, kad didžioji dalis šunų maisto šiandien turi labai mažai mėsos baltymų ir susideda iš pigesnių užpildų ir maisto produktų, pavyzdžiui, grūdų ar sojos baltymų ir kviečių glitimo.

Naminių gyvūnėlių ėdalų gamintojai žino apie šerimo šunimis ėdalu, kuriame yra daugiau mėsos, naudą, tačiau tai padidintų maisto kainą, todėl jie naudojasi tradiciškai mažesnėmis sąnaudomis naudodami sojos ar grūdų baltymus. Naminiams gyvūnėliųšeimininkams tikrai reikia pradėti skaityti etiketes ant perkamų maisto produktų, kad būtų galima pamatyti, ar pridedamas taurinas, ar bent jau pamatyti, kokia procentinė dalis maisto yra pagaminta iš gyvūninės kilmės baltymų. Holistiniai šunų maisto produktai, tokie kaip CanineCaviar, papildo taurino kiekį savo maiste, nežiūrint į tai, kad tai yra produktai, kuriuose ir taip yra vienas didžiausių gyvūninės kilmės baltymų kiekis sudėtyje. Kadangi maistas yra lengviau virškinamas ir absorbuojamas jūsų šuns, jie valgys mažiau nei bet kokio žalios mėsos kokybiško maisto, taigi, net jei maistas yra brangesnis, ilgainiui mokėsite tiek pat, nes maistas tarnaus ilgiau ir jūsų augintinis bus sveikesnis, sumažins apsilankymo pas veterinarą išlaidas, nes jūsų augintinis rečiau sirgs.

Deja, nuo kardiomiopatijos išgydyti negalima, todėl svarbu pabandyti užkirsti kelią ligos atsiradimui, kol jūsų šuo yra sveikas. Kai jūsų šuniui bus diagnozuota kardiomiopatija, vienintelis dalykas, ką galės padaryti gydymas, tai padės jūsų šuniui jaustis komfortabiliai ir atitolinti širdies nepakankamumą. Šis straipsnis nėra skirtas niekam gąsdinti; vis dėlto ketinama supažindinti augintinių šeimininkus, kad maistas, kurį jie šeria savo augintiniams, iš tikrųjų yra svarbus dalykas. Senas posakis „Tu esi tai, ką tu valgai“ skamba teisingai, ir mūsų augintiniams gali būti naudinga juos maitinti sveikesne holistine dieta, į kurią pridėta taurino. Aptikus kardiomiopatiją, jūsų veterinaras gali paskirti piliules skysčių pertekliui pašalinti arba tuos pačius vaistus, kuriuos žmonės vartoja turėdami širdies problemų; AKF inhibitorių, kanalų ar beta adrenoblokatorių, digoksino, be to, tokių papildų kaip Taurinas, COQ10 ar L-karnitinas, tačiau papildų poveikis diagnozavus kardiomiopatiją nebuvo įrodytas.

Atliekama daugiau tyrimų apie taurino pridėjimo į šunų mitybą naudą. Yra nustatytair gerai žinoma, kad jei katės negauna pakankamai taurino, jiems išsivystys kardiomiopatija, tačiau kadangi dauguma šunų gali gaminti tauriną savo organizme, vis dar nesutariama, ar gamintojai mano, kad taurino pridėti ar padidinti mėsos baltymų kiekį šunų maiste yra naudinga kardiomiopatijos prevencijai. Mano asmeninė nuomonė, pagrįsta tyrimais, kuriuos atskleidžiau taurino įdėjimo į šunų maistą tema; Nematau jokios žalos pridėti taurino, nes neatrodo, kad organizme yra „per didelis“ taurino kiekis, kaip tik atvirkščiai - atrodo, kad šuns organizmui daugiau gaunamo taurino gali būti naudinga.

Atkreipkite dėmesį: prieš pridėdami bet kokius papildus ar keisdami savo augintinių maistą, visada pasitarkite su savo veterinaru, kad įsitikintumėte, jog jūsų šuo yra sveikas ir galės toleruoti pokyčius. Taip pat visada rekomenduojama į naują režimą augintinį perkelti per kelias savaites.

Originalus straipsnis anglų kalba čia :https://preciouspetz.wordpress.com/2013/03/12/cardiomyopathy-and-the-benefit-of-adding-taurine-to-a-dogs-diet/?fbclid=IwAR3GdgpaCRMHbM_tkY0-gLtayDjVZTn21x0pg5-gtbS3x7hSTf-sgkrLRaE

  • Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruoti